Как да се предпазим от фалшиви обяви в нета. - Форум за : Бизнес и Финаннси / Запознанства / Работа
serious-dating.ovo.bg Неделя, 04.12.2016, 23:18
Добре дошли Гост | RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум за : Бизнес и Финаннси / Запознанства / Работа » Работа , Бизнес и финанси , Интернет / Уеб Дизайн, Институции , SEO оптимизация » Всичко за работата » Как да се предпазим от фалшиви обяви в нета. (От личният ми опит)
Как да се предпазим от фалшиви обяви в нета.
EliДата: Четвъртък, 24.11.2011, 10:38 | Съобщение # 1
Частен
Група: VIP Потребител
Съобщения: 14
Статус: Offline
Тук ще споделя опита си.
Но първо искам да кажа че се радвам че има такъв сайт като този защото трябва да доиде каря на тая измама PR реклама ,
Не сте ли забелязали че на всякаде в нета , е с факс - импулсен телефон или искат CV.
Никъде няма поставен нормален телефон за връзка с тях !! работодателите !!
Как да избягваме фалшиви обяви за работа.
1. Искат ли ви СV ги подминавайте: това е най голямата измама ,това са ( кухи обяви) ясно е че ако си обикновен работник няма да се кандидатираш за административна длъжност, това е начин да се докопат до email ви и след това да ви пълнят пощата със реклами.
2.Гледайте телфона със ( ДС - добавена стойност ли е , това ще рече импулсен )или пък факс , същата работа звъните и от там чувате чакайте да ви свържа или прехвърля на еди кой си , дефакто на импулсният тел .
3.Махате и безплатните обяви .
4.Не се хващайте и на тези , с бързият и лесен начин на изкарване на пари , акo беше така никой нямаше да ви го каже ,тоя начин.
НЕ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ НА ИДИОТЩИНИТЕ КОИТО ВИ СЕ ПРЕДЛАГАТ ПО САЙТОВЕТЕ:
Хората така се издържат това им е работата ,и до като има кой да им се връзва ще е така. Това което виждате в безплатните сайтове не са обяви за работа това са всевъзможни начини да ви вземат парите.

Значи: Без СV , Без факс , Без импулсен телефон( ДС ) , махате безплатните и бързите начини на изкарване на пари ,и се насочете към платените VIP обяви с нормален тел. за връзка това са реалните обяви) такава е истината и ще се убедите в това.

4. На безплатно място работа няма да намерите ( запомнете го ) при толкова обяви за работа по сайтовете ми то трябва да можеш всеки ден да си сменяш работата.
Един рботодател , който предлага работа не се скъпи да си плати за обявата , независимо в сайт ли е или в вестник и така на татък ,и е близко до акъла да се сетите че човек които не може да си плати за обявата каква работа може да ви предложи , как ще ви плаща заплата като не може обявата да си плати, та мисълта ми е такава търсете си работа на места където е платено за работодателя който ви предлага работа, редовните си плащат за това че пускат обяви. По това ще разберете реална ли е обявата.
Но на безплатни места си губите времето вместо да си търсите работа минала съм по този път и за това ви го казвам .
И успех на всички търсещи си работа.

Съобщение редактирано от Eli - Петък, 25.11.2011, 10:58

ФлодаДата: Понеделник, 28.11.2011, 20:47 | Съобщение # 2
Частен
Съобщения: 6
Благодарение на кризата , сайтовете са се напълнили с обяви за работа. biggrin
Направо съм смаян , преди кризата нямаше толкова богат избор от работа сега всеки ден да си сменяме работата , какво става в тая държава акъл не ми го събира. cool

Съобщение редактирано от Флода - Понеделник, 28.11.2011, 20:48

СериозенДата: Понеделник, 28.11.2011, 21:06 | Съобщение # 3
Частен
Съобщения: 5
И на мен не ми харева че лъжат хората с обяви за работа , но човек се хваща веднъж на въдицата ,в много подобни сайтове вече не влизам но и те са си прави щом им се позволява , лошото е за тези които търсят че попадат само на мошеници . dollar

EliДата: Вторник, 31.01.2012, 07:16 | Съобщение # 4
Частен
Съобщения: 14
Лошото е че има и хорица които наистина предлагат работа но от толкова фалшиви обяви , не могат да си намерят и персонал. wink

Добавено (31.01.2012, 07:16)
---------------------------------------------
Забелязвате ли какво се случва по безплатните сайтове ( "работодателите" )започват да публикуват вип обяви за по 2 лв понеже вече никой не им се хваща на номерата , само дето не разбраха че на безплатни места никой не вярва на обявите и само са се охарчили.. smile :) smile Те не можаха да разберат че от толкова фалшиви обяви които са напускали по безплатните сайтове на хората им писна и започнаха да отбягват безплатните сайтове за работа или гледат обявите под лупа и номерата им вече няма да минават.

Съобщение редактирано от Eli - Вторник, 31.01.2012, 07:26

normanДата: Петък, 03.02.2012, 08:25 | Съобщение # 5
Сержант
Група: Администратори
Съобщения: 38
''Работодатели'' предлагащи работа които са заложили импулсни телефони или пък искат комисионна и куп други хитринки с цел да ви вземат парите в този сайт няма да има.

floda.ovo.bg@gmail.com

dcvetaДата: Сряда, 24.04.2013, 16:09 | Съобщение # 6
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 1
Здравейте! При толкова много фалшиви обяви за работа се учудвам, че толкова малко е писано, но все пак основното е споделено.
Изглежда и аз доста често се вързвам на подобни щото все търся начин бързо да наваксам недоимъка, но хората са си казали, че бързите пари и бързо си отиват или както дошли, така и отишли.
Реших да споделя и моя и опит с фалшивите обяви за робота на които съм попадала. Все на някой може да му е от полза.
Преди доста време попаднах на една обява за надомна работа, тогава във вестник я бяха публикували, а после видях че цял сайт са си направили.
Нищо съществено, мижи да те лъжа. Дават ти някакви консултации, подбрали материали и за тях плащаш пари, според офертата която си поръчаш/от десет до осемдесет, сто лева/. Ако искаш да получиш информация по пощата - пращаш плик в пощенска кутия с по два, три лева, само за информация. Нещо подобно беше.
И аз пуснах най-ефтината оферта - десет лева. Получих си пратката, няколко реда написани в книжка за десет лева. Изобщо не ми бяха полезни, но както и да е. Поне можех хубава книга да си купя за тези пари.
Иначе законно са си наред, щото те никъде не пишат, че предлагат работа, а че дават информация или консултация.
Който се навил и платил, платил. Негово си е решението.
Поводът сега да потърся подобен сайт е още една фирма/обявата всъщност беше публикувана от име на един човек, в последствие се оказаха четири човека от четири фирми/ на която попаднах.
Предлагат анкети за попълване с цел изучаване на потреблението срещу заплащане. Уж ще ти плащат от три до пет лева на анкета, а ти измъкват всякаква лична информация от .... до .... за каквото се сетите. Не ти обясняват почти нищо. Ако се навиеш, даваш информация/ако искаш да спечелиш пари/, ако не не попълвай анкетите. Това е условието. Желателно е да се регистрирате на три, четири фирми-сайта според тях/щото така доколкото разбирам сравняват информацията, която им давате, като ви задават едни и същи въпроси. Иначе от тяхна страна обясняват, че така се изкарват повече пари/. Или ще ви отмъкнат пари от банка, ако имате банкова сметка и им я посочите или ще ви се обаждат по телефона с някаква измама, за да ви отмъкнат пари. Може и други варианти да ползват, не се съмнявам. Не съм ги проучила основно. Само пиша тук, с надеждата, че някой ще се занимае и с тази престъпна схема и че ще спрат подобни измами. На единият сайт имаше някакъв адрес в София.
Днес по телефона ми се обади една жена и ме пита еди кой си Иванов, Стефанов познавате ли? Казвам "не".
Ами тези имена са едни от най-популярните в нашата страна. Не е ли така. Явно напипват почвата. Като нямам банкова сметка, имам телефон, който дадох.

Надявам се, повече хора да се престрашат и споделят случилото се с тях, за да може да не даваме повод на подобни лъжливи и престъпни групировки да съществуват на гърба на излъгани граждани.
И нека не се самозалъгваме. Всеки утре може да е на моето място или на друг излъган.
Чувството е много гадно, като разбереш, че са те излъгали.
Толкова анкети ми пускаха по пощата, а като им писах в последната анкета, че нямам банкова сметка, изведнъж спряха всички анкети и от четирите сайта. Нали разбрате за какво става въпрос?
Явно хората не спят, за да мислят пирамиди с които да ни обират парите и ще успяват докато си мълчим и докато не споделяме.

Надявам се някой да сподели нещо повече по въпроса!
Защото друго е, когато някой вече е минал по този път, друго е сам да си правиш пътека.

Форум за : Бизнес и Финаннси / Запознанства / Работа » Работа , Бизнес и финанси , Интернет / Уеб Дизайн, Институции , SEO оптимизация » Всичко за работата » Как да се предпазим от фалшиви обяви в нета. (От личният ми опит)
Страница 1 от 11
Търси:

Copyright © 2016 MyCorpНаправете безплатен уеб сайт с oVo